Yhteystiedot

Hoitajapuhelinpalvelu työterveyden asiakkaille

Pihlajalinnan hoitajapuhelinpalvelu on kaikille työterveysasiakkaillemme tarkoitettu neuvonta- ja ohjauspalvelu sairauden ja tapaturman sattuessa.

Pihlajalinnan hoitaja arvioi puhelimessa tapauskohtaisesti hoidon tarpeen ja kiireellisyyden, antaa neuvoja ja ohjeita kotihoitoon sekä varaa tarvittaessa ajan asiantuntijalle Pihlajalinnan etävastaanotolle tai lääkärikeskukseen.

Palvelunumero 010 312 011
Palveluaika joka päivä 06.00–22.00
Palvelukielet suomi, ruotsi, englanti

Laskutustiedustelut

laskutus@pihlajalinna.fi

Myynnin yhteystiedot

010 312 012
06.00–22.00
tyoterveysmyynti@pihlajalinna.fi

Myyntijohtaja Juha Halttunen
045 887 2334
juha.halttunen@pihlajalinna.fi

Myyntisihteeri Milla Tolonen
milla.tolonen@pihlajalinna.fi

Valtakunnalliset ja suurtyönantajat sekä työterveyshuoltojen ulkoistukset (yli 250 henkilöä)
Myyntijohtaja Juha Halttunen
045 887 2334
juha.halttunen@pihlajalinna.fi

Pääkaupunkiseutu (yli 50 henkilön yritykset)
Myyntipäällikkö Jari-Pekka Aurala
0400 559 175
jari-pekka.aurala@pihlajalinna.fi

Pääkaupunkiseutu (alle 50 henkilön yritykset)
Myyntipäällikkö Juha-Matti Schukov
040 681 5762
juha-matti.schukov@pihlajalinna.fi

Pirkanmaa (Tampere, Pirkkala, Nokia, Ylöjärvi, Kangasala, Valkeakoski, Akaa, Hämeenkyrö, Ikaalinen, Parkano, Kankaanpää)
Myyntipäällikkö Ismo Bärlund
0400 700 217
ismo.barlund@pihlajalinna.fi

Kanta-Häme (Hämeenlinna, Hattula, Loppi, Tuulos)
Myyntipäällikkö Ismo Bärlund
0400 700 217
ismo.barlund@pihlajalinna.fi

Varsinais-Suomi ja Satakunta (Turku, Rauma, Pori, Forssa)
Myyntipäällikkö Simo Järvelä
050 566 7834
simo.jarvela@pihlajalinna.fi

Keski-Suomi (Jyväskylä, Jämsä, Mänttä ja Pieksämäki)
Myyntipäällikkö Vesa Numminen
0400 906 448
vesa.numminen@pihlajalinna.fi

Kuopio ja Joensuu (alle 50 henkilön yritykset)
Myyntipäällikkö Miika Lehtomaa
041 4461858
miika.lehtomaa@pihlajalinna.fi

Kuopio ja Joensuu (yli 50 henkilön yritykset)
Myyntipäällikkö Vesa Numminen
0400 906 448
vesa.numminen@pihlajalinna.fi

Kaakkois-Suomi (Lappeenranta, Imatra, Kuusankoski)
Myyntipäällikkö Jari-Pekka Aurala
0400 559 175
jari-pekka.aurala@pihlajalinna.fi

Etelä-Pohjanmaa ja Pohjanmaa (Seinäjoki, Alavus, Kuortane, Ähtäri, Soini, Pietarsaari)
Myyntipäällikkö Veli-Matti Arponen
0400 662 621
veli-matti.arponen@pihlajalinna.fi

Oulu, Raahe, Kittilä (Levi)
Myyntipäällikkö Esa Jauhiainen
0400 587 636
esa.jauhiainen@pihlajalinna.fi

Työterveyden hallinto

Liiketoimintajohtaja Jukka-Pekka Kuokkanen
040 705 9738
jukka-pekka.kuokkanen@pihlajalinna.fi

Myyntijohtaja Juha Halttunen
045 887 2334
juha.halttunen@pihlajalinna.fi

Asiakkuusjohtaja Niina Karhela
040 548 2995
niina.karhela@pihlajalinna.fi

Johtava työterveyslääkäri Mervi Viljamaa
0400 307 407
mervi.viljamaa@pihlajalinna.fi

Markkinointipäällikkö Suvi Syrjälä
040 8338 111
suvi.syrjala@pihlajalinna.fi