Erno Iso-aho — Pihlajalinna

Erno Iso-aho

Yleislääkäri

Yleislääkärin vastaanotolle voi tulla minkä tahansa vaivan takia. Yleislääkärit ovat erikoistuneet yleisimpiin sairauksiin, kuten tuki- ja liikuntaelimistön sekä sydän- ja verenkiertoelimistön sairauksien hoitoon.

Olen v. 2020 Tampereelta valmistunut lääkäri ja omaan monipuolisesti työkokemusta terveyskeskustyöstä, sairaalapäivystyksistä ja erikoissairaanhoidosta, joissa suuntauksinani ovat olleet sisätautien alat ja radiologia. Yleislääkärin työtä ja päivystystyötä olen tehnyt suurimman osan työurastani ja kaikki tavanomaiset näiden alojen ongelmat kaikenikäisillä soveltuvat vastaanotolleni, kuten myös yleiset vammat ja pientoimenpiteet (luomenpoistot, haavan ompelut, rikan poisto silmästä, kynnen kavennukset, nivelpistot). 

Ajokorttilausunnot hoituvat tavallisella vastaanottoajalla. Muut lausunnot ja toimenpiteet vaativat tavallisesti kaksinkertaisen ajan. Myös mielenterveysasioissa suosittelen herkästi varaamaan pitemmän ajan. En myöskään hoida PKV-lääkeuusintoja, sillä nämä vaativat vakiintuneen hoitosuhteen potilaan kanssa.

Tervetuloa vastaanotolle!

Erikoistumisalat ja tehtävät:

Yleislääkäri

Lapsipotilaat:
Hoidan lapsipotilaita
Kielitaito:
suomi, englanti
Toimipisteet:

Lempäälä Ideapark

Ideaparkinkatu 437570 Lempäälä