Rekrytoinnin yhteystiedot

Ota meihin yhteyttä! Voit olla yhteydessä rekrytointitiimiin tai aluekohtaisiin vastuuhenkilöihin. Yhteystiedot löydät alta, seuraavassa järjestyksessä:

  • Hoito- ja muu henkilökunta
  • Lääkärit ja lääketieteen opiskelijat
  • Etälääketiede
  • Hammaslääkärit ja hammaslääketieteen opiskelijat

Hoito- ja muu henkilökunta

Henkilöstöpalvelut: vuokrahoitajat ja kansainvälinen rekrytointi
hoitajarekry@pihlajalinna.fi

Katja Salvisto, palvelupäällikkö
040 582 4916, katja.salvisto@pihlajalinna.fi

Marjo Ruuskanen, HR-koordinaattori, vuokrahoitajat
040 683 4776, marjo.ruuskanen@pihlajalinna.fi

Etälääketiede, hoitohenkilöstö
Sami Halttunen, rekrytointiasiantuntija, Mielen Pihlajalinna: psykiatrit, psykoterapeutit, psyk. sairaanhoitajat
040 531 6862, sami.halttunen@pihlajalinna.fi

Muun henkilöstön rekrytointi, opiskelijat

rekry@pihlajalinna.fi

Lääkärit ja lääketieteen opiskelijat

laakarirekrytointi@pihlajalinna.fi

Teija Santala, rekrytointipäällikkö
040 582 9111, teija.santala@pihlajalinna.fi

Annika Ylönen, rekrytointiasiantuntija, Uusimaa
040 901 3312, annika.ylonen@pihlajalinna.fi

Mona Soidinmäki, rekrytointiasiantuntija, Varsinais-Suomi ja Kanta-Häme
040 457 7864, mona.soidinmaki@pihlajalinna.fi

Juho Siikaluoma, rekrytointiasiantuntija, Pirkanmaa
040 821 2854 juho.siikaluoma@pihlajalinna.fi

Katja Toivonen, rekrytointiasiantuntija, Savo ja Pohjois-Karjala
040 838 3161, katja.toivonen@pihlajalinna.fi

Johanna Karhukorpi, rekrytointiasiantuntija, Keski-Suomi, Pohjanmaa ja Etelä-Pohjanmaa
040 821 7615, johanna.karhukorpi@pihlajalinna.fi

Antti Kaleva, rekrytointiasiantuntija, Pohjois-Pohjanmaa, Kainuu ja Lappi
050 326 3191, antti.kaleva@pihlajalinna.fi

Jarkko Järvenpää, rekrytointiasiantuntija, Päijät-Häme, Kymenlaakso ja Etelä-Karjala
040 328 0894, jarkko.jarvenpaa@pihlajalinna.fi

Jonna Oksanen, rekrytointiasiantuntija, vuokralääkäritoiminta
040 749 8278, jonna.oksanen@pihlajalinna.fi

Aleksi Aalto, rekrytointiasiantuntija, kuntatoiminta, kandiyhteistyö, päivystysvastaava: Jämsä, Kristiinankaupunki ja Mänttä-Vilppula
040 726 5952, aleksi.aalto@pihlajalinna.fi

Heta Mäkinen, rekrytointiasiantuntija, kuntatoiminta, päivystysvastaava: Alavus ja Parkano
040 657 5355, heta.makinen@pihlajalinna.fi

Sanna Simola, HR-asiantuntija, kuntatoiminta
044 522 4516, sanna.simola@pihlajalinna.fi

Reeta Mäkinen, rekrytointikoordinaattori, kuntatoiminta
040 677 1012, reeta.makinen@pihlajalinna.fi

Etälääketiede

Eveliina Mauno-Tervala, palvelujohtaja, lääkäripalvelut
050 338 1198, eveliina.mauno-tervala@pihlajalinna.fi

Laura Iisakka, rekrytointipäällikkö
040 573 0517, laura.iisakka@pihlajalinna.fi

Tuuli Nykänen, palvelujohtaja, Mielen Pihlajalinna
041 5399 553, tuuli.nykanen@pihlajalinna.fi

Sami Halttunen, rekrytointiasiantuntija, Mielen Pihlajalinna: psykiatrit, psykoterapeutit, psyk. sairaanhoitajat
040 531 6862, sami.halttunen@pihlajalinna.fi

Hammaslääkärit ja hammaslääketieteen opiskelijat

Juha Jäälinoja, asiakkuuspäällikkö, suun terveydenhuolto
041 506 3300, juha.jaalinoja@mediapu.fi