Rekrytoinnin yhteystiedot

Ota meihin yhteyttä! Voit olla yhteydessä rekrytointitiimiin tai aluekohtaisiin vastuuhenkilöihin. Yhteystiedot löydät alta.

Hoito- ja muu henkilökunta

rekry@pihlajalinna.fi tai yhteydenottopyyntö

Lääkärit ja lääketieteen opiskelijat

laakarirekrytointi@pihlajalinna.fi

Rekrytointipäällikkö Teija Santala
040 582 9111
teija.santala@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Annika Ylönen
Uusimaa
040 901 3312
annika.ylonen@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Mona Soidinmäki
Varsinais-Suomi ja Kanta-Häme
040 457 7864
mona.soidinmaki@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Juho Siikaluoma
Pirkanmaa
040 821 2854
juho.siikaluoma@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Satu Lantto
Savo ja Pohjois-Karjala
040 829 1904
satu.lantto@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Johanna Karhukorpi
Keski-Suomi, Pohjanmaa ja Etelä-Pohjanmaa
040 821 7615
johanna.karhukorpi@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Antti Kaleva
Pohjois-Pohjanmaa, Kainuu ja Lappi
050 326 3191
antti.kaleva@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Jarkko Järvenpää
Kymenlaakso ja Etelä-Karjala
040 328 0894
jarkko.jarvenpaa@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Liisa Batista
Kuntatoiminta
Päivystysvastaava: Jämsä ja Mänttä-Vilppula
040 622 7753
liisa.batista@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Saara Kivioja
Kuntatoiminta
Päivystysvastaava: Kristiinankaupunki
Kandiyhteistyö
040 726 5952
saara.kivioja@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Laura Ijäs
Päivystysvastaava: Alavus ja Parkano
laura.ijas@pihlajalinna.fi

HR-asiantuntija Sanna Simola
044 522 4516
sanna.simola@pihlajalinna.fi

Hammaslääkärit ja hammaslääketieteen opiskelijat

Rekrytointiasiantuntija Heta Mäkinen
040 657 5355
heta.makinen@pihlajalinna.fi

Etälääketiede

Rekrytointi- ja resursointijohtaja Eveliina Mauno-Tervala
050 338 1198
eveliina.mauno-tervala@pihlajalinna.fi

Palvelu- ja rekrytointipäällikkö, psykiatria Marika Pöyri-Pirkola
040 730 7657
marika.poyri-pirkola@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Laura Iisakka
040 573 0517
laura.iisakka@pihlajalinna.fi