Neurologian erikoislääkäri diagnosoi ja hoitaa keskus- ja ääreishermoston sairauksia, poikkeamia ja vammoja.
Olen neurologian erikoislääkäri ja dosentti, toiminut erikoislääkärinä jo 25 vuoden ajan. Vastaanotolleni ovat tervetulleita yli 16-vuotiaat potilaat, joilla on neurologisia oireita tai sairauksia, kuten esimerkiksi päänsärky, hermoperäinen kipu, huimaus, dystonia tai Parkinsonin tauti. Annan myös botuliinipistoshoitoa migreeniin, cervikaalidystoniaan, hemifaciaalispasmiin ja blefarospasmiin. En hoida tai diagnosoi ADHD-oireyhtymää.
Minulla on kivunhoidon erityispätevyys ja erityisosaamista vaikeaan päänsärkyyn. Teen myös hermoperäisen kivun sarja-rTMS -hoitoarvioita yli 18-vuotiaille.
Erityisosaamiseni
Erityisosaamistani on päänsärkyjen diagnostiikka ja hoito, hermoperäinen kipu ja botuliinihoidot. Sarja-rTMS -hoidon arviot.
Neurologian erikoislääkäri