Korva-, nenä- ja kurkkutautien erikoislääkärit tutkivat ja hoitavat kyseisen alueiden infektioita ja sairauksia kuten ylähengitysteiden ja korvan tulehduksia.
Olen korva- nenä- ja kurkkutautien erikoislääkäri. Alan rikkaus on potilaiden laaja ikäskaala vastasyntyneestä yli 100 vuotiaaseen. Hoidankin kaiken ikäisiä ja kaikkia korva-, nenä- ja kurkkutautien-erikoisalaan liittyviä oireita ja sairauksia. Erityisesti kiireelliset sekä päivystykselliset ongelmat joiden lisäksi tutkin ja hoidan allergisia-, tulehduksellisia- sekä rakenteellisia oireita ja sairauksia (mm. nenäntukkoisuus, kuorsaus, nielutulehdukset, korvatulehdukset ja kuulonalenema).
Tällä hetkellä teen laajempia leikkaussalitoimenpiteitä vain julkisella puolella. Hämeenlinnan toimipisteessä teen polikliinisia toimenpiteitä (mm. poskiontelohuuhtelu, kielijänteen leikkaus) ja toimenpidehuoneessa ihomuutosten poistot.
Pyrin palvemaan myös puhelinvastaanolla mutta toivon itse tapaavani ja tutkivani potilaan ensimmäisellä kerralla.
Korva-, nenä- ja kurkkutautien erikoislääkäri
Vastaanottokäynti, 20 min: 90 euroa
Vastaanottokäynti, 40 min: 110 euroa
Hintoihin lisätään toimistomaksu sekä mahdolliset tutkimus- ja toimenpidemaksut