Työterveysmyynnin yhteystiedot

Työterveysmyyntimme hoitaa uusia asiakkuuksia. Nykyiset asiakkaamme voivat olla yhteydessä omaan työterveyshoitajaan tai oman alueen työterveyden palvelupäällikköön. Työterveyspalveluiden yhteystiedot löytyvät täältä.

Uusi asiakas - Haluatko kuulla lisää? Ota meihin rohkeasti yhteyttä!

Tavoitat meidät

  • osoitteesta tyoterveysmyynti@pihlajalinna.fi
  • numerosta 010 312 012 (klo 6.00–22.00)
  • Tarjouspyyntö sähköisellä lomakkeella
  • tai katsomalla alta yhteystiedot ja ottamalla suoraan yhteyttä oman alueesi myyjään.

Valtakunnalliset yli 250 henkilön yritykset ja pääkaupunkiseutu yli 100 henkilön yritykset
Myyntijohtaja, työterveys Jari-Pekka Aurala
0400 559 175
jari-pekka.aurala@pihlajalinna.fi

Alle 10 hlöä työllistävät yritykset Koko Suomi(pois lukien Varsinais-Suomi, Kaakkois-Suomi, Etelä-Karjala Päijät-Häme ja Keski-Suomi, kts. alueellinen myyntipäällikkö)
Myyntipäällikkö Juha Allinniemi
0400 590 055
juha.allinniemi@pihlajalinna.fi

Pääkaupunkiseutu, alle 100 henkilön yritykset
Myyntipäällikkö Juha-Matti Schukov
040 681 5762
juha-matti.schukov@pihlajalinna.fi

Kaakkois-Suomi ja Etelä-Karjala (Kotka, Kouvola, Hamina, Lappeenranta ja Imatra)
Myyntipäällikkö Joona Etula
040 625 9690
joona.etula@pihlajalinna.fi

Pirkanmaa (Tampere, Pirkkala, Nokia, Ylöjärvi, Kangasala, Valkeakoski, Akaa, Hämeenkyrö, Ikaalinen, Parkano)
Myyntipäällikkö Ismo Bärlund
0400 700 217
ismo.barlund@pihlajalinna.fi

Pohjanmaa ja Keski-Pohjanmaa (Vaasa, Pietarsaari, Laihia)
Myyntipäällikkö Ismo Bärlund
0400 700 217
ismo.barlund@pihlajalinna.fi

Etelä-Pohjanmaa (Seinäjoki, Alavus, Ähtäri, Soini, Kuortane)
Myyntipäällikkö Ismo Bärlund
0400 700 217
ismo.barlund@pihlajalinna.fi

Kanta-Häme (Hämeenlinna, Hattula, Loppi)
Myyntipäällikkö Ismo Bärlund
0400 700 217
ismo.barlund@pihlajalinna.fi

Varsinais-Suomi (Turku, Salo, Raisio, Naantali, Lieto, Parainen, Kemiönsaari sekä Kankaanpää)
Myyntipäällikkö Kai Sirén
040 677 2974
kai.siren@pihlajalinna.fi

Pohjois-Karjala, Pohjois-Savo ja Etelä-Savo (Joensuu, Outokumpu, Nurmes, Kuopio, Heinävesi, Iisalmi, Joroinen, Juankoski, Kaavi, Keitele, Kiuruvesi, Leppävirta, Pielavesi, Pieksämäki, Rautalampi)
Myyntipäällikkö Miika Lehtomaa
041 4461858
miika.lehtomaa@pihlajalinna.fi

Keski-Suomi ja Päijät-Häme (Jyväskylä, Jämsä, Laukaa, Toivakka, Konnevesi, Petäjävesi. Huom! Myös Mänttä)
Myyntipäällikkö Minna Koponen-Tunnila
0400 304 970
minna.koponen-tunnila@pihlajalinna.fi

Pohjois-Pohjanmaa ja Lappi
Myyntipäällikkö Jukka-Antti Pohjola
050 451 3313
jukka-antti.pohjola@pihlajalinna.fi

Päijät-Häme (Lahti)
alle 20 hlöä työllistävät

Myyntipäällikkö Joona Etula
040 625 9690
joona.etula@pihlajalinna.fi
Yli 20 henkilöä työllistävät
Myyntipäällikkö Minna Koponen-Tunnila
0400 304 970
minna.koponen-tunnila@pihlajalinna.fi

Hallinto

Myyntijohtaja Juha Halttunen
045 887 2334
juha.halttunen@pihlajalinna.fi

Myyntijohtaja, työterveys Jari-Pekka Aurala
0400 559 175
jari-pekka.aurala@pihlajalinna.fi

Myyntisihteeri Milla Tolonen
milla.tolonen@pihlajalinna.fi