Pihlajalinnan sairaaloihin pääsee pääsee helposti, nopeasti ja jonottamatta. Leikkauksen ajankohta sovitaan asiakkaan oman aikataulun mukaan.

Pihlajalinnan sairaaloissa sinua hoitavat maamme parhaat asiantuntijat. Leikkaavat kirurgit ovat oman alansa kokeneita erikoislääkäreitä ja muu hoitohenkilökunta ammattitaitoista sekä leikkaustoimintaan hyvin perehtynyttä.

Teemme yhteistyötä kaikkien vakuutusyhtiöiden kanssa ja hoidamme vakuutusasiat tarvittaessa joustavasti asiakkaan puolesta. Leikkaukseen voi hakeutua Pihlajalinnan erikoislääkärin vastaanoton kautta tai suoraan lääkärin lähetteellä.

Leikkauksiin ja toimenpiteisiin varataan aika puhelimitse sairaalan omasta numerosta. Leikkauksiin liittyviä kysymyksiä voi lähettää suoraan leikkausosastojen omiin sähköpostiosoitteisiin. Leikkausta ja toimenpiteitä edeltäviin vastaanottokäynteihin voi varata ajan verkosta. Toimenpiteen esitietolomakkeen täytät myös kätevästi Oma Pihlajalinna -palvelussa silloin kun se sinulle parhaiten sopii.

Dextra, Munkkivuori, Helsinki
Pihlajalinna Dextra Munkkivuori
Sairaala 010 31 21 60
sairaala.munkkivuori@pihlajalinna.fi

Laser Tilkka, Helsinki
Pihlajalinna Laser Tilkka
Sairaala 010 312 183
sairaala.tilkka@pihlajalinna.fi

Tampere
Pihlajalinna Koskiklinikka
Sairaala 010 312 146
sairaala.koskiklinikka@pihlajalinna.fi

Hämeenlinna
Pihlajalinna Hämeenlinna
Sairaala 010 312 151
sairaala.hameenlinna@pihlajalinna.fi

Joensuu
Pihlajalinna Ite Joensuu
Sairaala 010 312 114
sairaala.joensuu@pihlajalinna.fi

Kuopio
Pihlajalinna Ite Kuopio
Sairaala 010 312 193
sairaala.kuopio@pihlajalinna.fi

Seinäjoki
Pihlajalinna Seinäjoki
Sairaala 010 312 182
sairaala.seinajoki@pihlajalinna.fi

Oulu
Pihlajalinna Oulu
Sairaala 010 312 179
sairaala.oulu@pihlajalinna.fi

Turku
Pihlajalinna Turku
Sairaala 010 312 180
sairaala.turku@pihlajalinna.fi