Keski-Suomi

Hei, ja tervetuloa Keski-Suomen rekrytointisivuille!

Tarjoamme erilaisia, mielenkiintoisia ja täysin räätälöitäviä työmahdollisuuksia tarpeidesi ja mielenkiinnon kohteidesi mukaan. Meistä on ilo huomata, että olet kiinnostunut Pihlajalinnasta työnantajana. Meillä sinun on mahdollista päästä osaksi moniammatillista asiantuntijayhteisöä, kehittämään ja vaikuttamaan Pihlajalinnan toimintaan sekä kehittymään urallasi kohti tavoitteitasi!

Opiskelija! Toimipisteissämme on mahdollisuus tehdä laajasti erilaisia harjoittelujaksoja ja työjaksoja opiskelun eri vaiheissa. Ota rohkeasti yhteyttä, niin suunnitellaan yhdessä tilanteeseesi sopiva kokonaisuus.

Odotamme yhteydenottoasi!

Rekrytointiasiantuntija Juho Siikaluoma
040 821 2854
juho.siikaluoma@pihlajalinna.fi
laakarirekrytointi@pihlajalinna.fi

Perusterveydenhuolto

Jämsä (Jämsän Terveys Oy)

Johtava ylilääkäri Titta Frantsila
040 137 6787
titta.frantsila@pihlajalinna.fi

Vastaava hammaslääkäri Riitta Autio
040 712 2564
riitta.autio@pihlajalinna.fi

Päivystykset
Rekrytointiasiantuntija Liisa Batista
Päivystysvastaava: Jämsä ja Mänttä-Vilppula
040 622 7753
liisa.batista@pihlajalinna.fi

Lääkärikeskukset, sairaalat, työterveys ja hammasklinikat

Yleis- ja erikoislääkärit:
Aluejohtaja Sanna Poikonen
0400 902 500
sanna.poikonen@pihlajalinna.fi

Työterveyslääkärit:
Vastaava työterveyslääkäri Juha-Pekka Turpeinen
040 350 6700
juha-pekka.turpeinen@pihlajalinna.fi

Hammaslääkärit:
Vastaava hammaslääkäri Petri Nurmenniemi
040 480 6625
petri.nurmenniemi@pihlajalinna.fi