Rekrytointitiimi

laakarirekrytointi@pihlajalinna.fi

Ville Saarimäki, valtakunnallinen kandivastaava, kandiyhteistyö
040 563 2291, ville.saarimaki@pihlajalinna.fi

Aleksi Aalto, rekrytointiasiantuntija, kuntatoiminta, kandiyhteistyö, päivystysvastaava: Kristiinankaupunki
040 726 5952, aleksi.aalto@pihlajalinna.fi

Satu Lantto, rekrytointiasiantuntija, kuntatoiminta, päivystysvastaava: Jämsä ja Mänttä-Vilppula
040 829 1904, satu.lantto@pihlajalinna.fi

Heta Mäkinen, rekrytointiasiantuntija, kuntatoiminta, päivystysvastaava: Alavus ja Parkano
040 657 5355, heta.makinen@pihlajalinna.fi

Jonna Oksanen, rekrytointiasiantuntija, vuokralääkäritoiminta
040 749 8278, jonna.oksanen@pihlajalinna.fi

Annika Ylönen, rekrytointiasiantuntija, Uusimaa
040 901 3312, annika.ylonen@pihlajalinna.fi

Mona Soidinmäki, rekrytointiasiantuntija, Varsinais-Suomi ja Kanta-Häme
040 457 7864, mona.soidinmaki@pihlajalinna.fi

Juho Siikaluoma, rekrytointiasiantuntija, Pirkanmaa
040 821 2854 juho.siikaluoma@pihlajalinna.fi

Katja Toivonen, rekrytointiasiantuntija, Savo ja Pohjois-Karjala
040 829 1904, satu.lantto@pihlajalinna.fi

Johanna Karhukorpi, rekrytointiasiantuntija, Keski-Suomi, Pohjanmaa ja Etelä-Pohjanmaa
040 821 7615, johanna.karhukorpi@pihlajalinna.fi

Antti Kaleva, rekrytointiasiantuntija, Pohjois-Pohjanmaa, Kainuu ja Lappi
050 326 3191, antti.kaleva@pihlajalinna.fi

Jarkko Järvenpää, rekrytointiasiantuntija, Päijät-Häme, Kymenlaakso ja Etelä-Karjala
040 328 0894, jarkko.jarvenpaa@pihlajalinna.fi

Sanna Simola, HR-asiantuntija, kuntatoiminta
044 522 4516, sanna.simola@pihlajalinna.fi

Teija Santala, rekrytointipäällikkö
040 582 9111, teija.santala@pihlajalinna.fi